before-wide-872after-wide

Tvrz Krassa

V tvrzi KRASSA se snoubí tradice a moderna se čtyřmi hvězdami. Citlivá rekonstrukce původního sídla rodu Hartigů z něj vykouzlila místo s jedinečnou atmosférou, která si pohrává se všemi smysly.

Celá tvrz je protkaná přírodními materiály, každý krok provází vůně dřeva, květin i blízkého lesa. Její neotřelý genius loci zklidňuje mysl a doslova nabíjí energií.

Tvrz je naše srdcová záležitost. Naše pokora a úcta k tradicím se promítá i ve službách, které na tvrzi poskytujeme. Ke všem hostům přistupujeme s respektem a ve snaze vyhovět i těm nejtajnějším přáním. Naším posláním je dopřát hostům pocit maximálního komfortu. Pocit, že nic není nemožné.

“KRASSA bude sloužit všem, kteří o to budou stát. Píše novou historii naší doby a pokračuje v její tradici. Její záchrana je symbolem naší rodiny i každé další generace.”

Andrea a Tadeáš Lenner

Fotografie okolí

Mapa

Máme pro vás mapu, která vám pomůže v rozhodování, kam se v našem krásném koutu republiky vydat. Na výběr máte přírodu i kulturu, a to krátkou cestou autem, na kole, na bruslích nebo jen tak po svých. Z Prahy je to zhruba 95km, tedy hodinu jízdy autem. Ze Žitavy do Podještědí je to necelých 50 km.

Krassa jako vstupní brána do Národního geoparku

Národní geopark Ralsko je místem, kde můžete příjemně relaxovat. Nachází se mezi třemi středověkými hrady – Ralsko, Bezděz a Děvín a svou polohou v nekonečných borových lesích skýtá možnosti slyšet i své vlastní myšlenky. Na jeho území se dříve nacházel vojenský prostor Ralsko. V Geoparku Ralsko si na své přijdou obdivovatelé hor, rybníků i ti, kteří hledají ticho v nekonečných borových lesích. Nachází se zde totiž pískovcové skály, tabulové hory, strmé soutěsky, tiché rybníky i rašeliniště. Návštěvníci mohou spatřit i překvapivě příkré vrcholky vulkanického původu. V letech 1950 – 1991 fungoval Geopark Ralsko jako vojenský výcvikový prostor, což významně ovlivnilo jeho současnou podobu. Nenávratně zmizelo 17 obcí včetně kostelů a hřbitovů a naopak vyrostly stavby pro vojenské účely. Prostor byl pro okolní svět uzavřen a místa, která nebyla pro vojenské účely využita, se vrátila zpět do své původní podoby. I proto je v současné době Geopark Ralsko unikátním místem, připomínající zelený ostrov.